banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

KARAYOL NE YAPACAK

AK Parti’de yerel seçimler için 3 dönem belediye başkanlığı yapan isimlere “Aday olmayın” mesajı verildi. Gözler İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol’a çevrildi. Karayol, partisinin “Genel merkezin elini rahatlatsınlar” açıklamasına nasıl bir karşılık verecek.

23 Ekim 2018 Salı 10:05
Bu haber 696 kez okundu
KARAYOL NE YAPACAK
Haberici -->
AK Parti’de yerel seçimler için 3 dönem belediye başkanlığı yapan isimlere “Aday olmayın” mesajı verildi. Gözler İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol’a çevrildi.  Karayol, partisinin “Genel merkezin elini rahatlatsınlar” açıklamasına nasıl bir karşılık verecek.

AK Parti’de 3 dönem kuralı yeniden konuşulmaya başlandı.   Bu kuralın uygulanması durumunda 3 dönemdir İncesu Belediye Başkanlığı görevini yürüten Zekeriya Karayol’un nasıl tutum izleyeceği merak ediliyor. Karayol’un, partisinin 3 dönem başkanlık yapanlar için “Aday olmuyorum diyerek, genel merkezin elini rahatlatsınlar” açıklamasına nasıl bir karşılık verecek.  Karayol, “Aday olmuyorum” diyecek mi yoksa adaylık için girişimde bulunacak mı?. Karayol’un yerine de başka bir ismin düşünüldüğü de kulislerde konuşuluyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Turan yaptığı açıklamada,  3 dönem kuralının yerel seçimlerde uygulanabileceğini işaret etti. Turan, “3 dönem bizim için vazgeçilmez bir ilke değil. Herkesin bu takımda bir yeri ve rolü var. Herkesin bu takımdaki görevi iyi yerine getirmesini bekleriz. Bir insan 3 dönem görev yapmışsa, 15 yıl yapar. 15 yıl bir insan çok başarılı da olsa, çok büyük işler de yapmış olsa, artık yeter demek lazım diye düşünüyorum. Hiç kimse vazgeçilmez değil” diyen Turan; “Tecrübe önemli ama 15 yıl insan hayatında ciddi bir zaman. Ben isterim ki, 3 dönemdeki tüm arkadaşlarımız genel merkezimize ‘Ben 3 dönem görev yaptım, aday olmuyorum’ desinler ki, bunu bekleriz. Genel Merkezimizi rahatlatsınlar istiyorum. Genel Merkezimiz baktı, şu ilçede 3 dönem görev yapmış ama hala sana ihtiyacımız var, halk seni çok seviyor diyorsa sen sen devam et desin” şeklinde konuştu.

3 DÖNEM SEÇİLMEK BAŞARIDIR

Turan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Kural 3 dönemdeki arkadaşlarımızın izin alması olsun, istisna Genel Merkezimizin talimatı gereği bu görevi yapmak olsun. 3 dönem de seçilmek çok kıymetli. Başarmış seçilmiş. Çok kıymetli bir iş, herkes bunu başaramaz. 3 dönem seçilmek başarıdır.”

GÖZLER 3 DÖNEM YAPANLARDA

Turan bu sözlerinin ardından gözler AK Parti’de 3 dönem kuralına takılacak belediye başkanlarına çevrildi.  Kentte 3 dönem belediye başkanlığı yapan isim olarak Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol öne çıkıyor. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın adı Büyükşehir için geçerken, kentte sevilen bir isim olması nedeniyle parti genel merkez tarafından da değerlendirilecek bir isim olarak konuşuluyor. Anketlerde de ön planda çıkan Memduh Büyükkılıç’ın için genel merkezin nasıl bir görüş içinde olacağı da merak konusu.

KARAYOL GENEL MERKEZİN ELİNİ RAHATLACAK MI?

3 dönemdir İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol’un AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Turan’ın “Ben 3 dönem görev yaptım, aday olmuyorum’ desinler ki, bunu bekleriz. Genel Merkezimizi rahatlatsınlar istiyorum” sözlerine karşın nasıl bir tavır içinde olacağı merak ediliyor.  Genel merkezin talimatını yerine getirip adaylıktan vazgeçecek mi yoksa ısrar adaylık konusunda ısrar mı edecek?

İŞÇİLERİNİ TOPLAYIP ADAYIM MI DEDİ?

Genel merkez 3 dönem kuralını uygulamaya çalışırken, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol’un Kurban Bayramı öncesinde işçilerini toplayarak, “Adayım” açıklaması yaptığı da ileri sürülüyor. İddialara göre ise Karayol’un İncesu’daki halk ziyaretlerinde vatandaşlara, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhasek ile görüştüğünü ve adaylığında sıkıntı olmadığını ifade ettiği de öne sürülüyor.  15 yıldır İncesu’ya başkanlık yapan Karayol’un yerine ise başka bir ismin düşünüldüğü de kulislerde konuşuluyor. Başkanlık görevinde olan Karayol’un nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV