banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

KOCASİNAN’DA ‘BİZİM TÜRKÜMÜZ’ KLİBİ TANITILDI

Başkan öğrencilere hediye verdi

06 Temmuz 2017 Perşembe 00:28
Bu haber 907 kez okundu
KOCASİNAN’DA ‘BİZİM TÜRKÜMÜZ’ KLİBİ TANITILDI
Haberici -->

Kocasinan Belediyesi’nin desteği ile Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimi unutturmamak amacıyla hazırlanan ‘Bizim Türkümüz’ adlı klip tanıtıldı. Başkan Ahmet Çolakbayraktar öğrencilere, öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Kocasinan Belediyesi’nde düzenlenen programla Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri tarafından seslendirilen 15 Temmuz ile ilgili klip törenle tanıtıldı. Törene Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, okul idarecileri, öğretmenler, korodaki öğrenciler ve aileleri katıldı. Okul müdürü ve Müzik öğretmeni tarafından yapılan çalışma ile ilgili bilgi verildi. Müzik Öğretmeni Abdullah Köse, söz ve müziği kendisine ait ‘Bizim Türkümüz’ şarkısını 12 öğrencinin, darbe girişiminin yaşandığı mekanlarda, solo ve koro olarak seslendirdiğini söyledi. Geçen yıl da Çanakkale Haftası ile ilgili benzer bir çalışma yapan öğrencilerin projesi Kocasinan Belediyesi tarafından desteklendi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi ile ilgili olarak Türk halkının gereken cevabını verdiğini ve bu yönde gençlerin yaptığı çalışmayı da takdir ettiklerini söyledi. Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayacaklarını, içerdeki hainlerin dışardaki işbirlikçileriyle yaptıkları girişimin birlik ve beraberlik içinde engellendiğini ifade etti. Bu yönde 15 Temmuz için çalışma yapan ve klip hazırlayan ortaokul öğrencilerine de teşekkür eden Çolakbayrakdar, 15 Temmuz’un iyi anlatılması, neyin amaçlandığını gösterme adına hazırlanan klibi önemsediklerini ifade etti. Emeği geçen herkese de teşekkür etti.

Projedeki temel amaçlarının 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmamasını sağlamak ve öğrencilere tarih bilincini aşılamak olduğunu söyleyen Müzik Öğretmeni Abdullah Köse, 15 Temmuz darbe girişiminin vuku bulduğu TBMM, Jandarma Genel Komutanlığı, Özel Harekat Daire Başkanlığı, Boğaziçi Köprüsü, Havaalanları, İstanbul Radyosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul ile Ankara Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere 12 farklı alanda çekim yaptıklarını ifade etti. Klip çalışmasının 9 ayda tamamlandığını kaydeden Müzik Öğretmeni Abdullah Köse, “Bizler projeyle vatan için duvara bir taş koymaya gayret ettik. Başarılı olacağımızı düşünüyoruz. Bizim Türkümüz artık milletimizin malı olmuştur” dedi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV