banner167
27 Temmuz 2021 Salı

MALİ MÜŞAVİRLER İFTARDA BULUŞTU

Genel başkanda iftara katıldı

22 Haziran 2017 Perşembe 03:51
Bu haber 699 kez okundu
MALİ MÜŞAVİRLER İFTARDA BULUŞTU
Haberici -->

Kayseri Serbest Muhasebeci mali müşavirler odası Geleneksel İftar yemeği Kayseri Şeker'de verildi.

İftar programına Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Genel Başkanı Masis Yantan, DSP Genel Başkanlığı, 21. Dönem İstanbul Milletvekili ve  Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerinde bulunan ve aynı zamanda  TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi olan Masum Türker, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Üyesi Hüseyin Akay,Vergi Dairesi Başkanı,SGK İl Müdürü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü, Kosgeb İl Müdürü, İş Kur İl Müdürü,Vergi Müfettişleri, ERÜ İktisadi ve İdari  Bilimler Fakültesi Dekanı, Ak  Parti Kayseri İl Yöneticileri, Vergi dairesi Müdürleri, Belediye temsilcileri,Konya, Niğde,Yozgat  ve Nevşehir Oda Başkanları ile 800 üye katıldı.

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Anfer Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, iş kapasitesinin sınırlandırılması için kota uygulamasının mesleğin geleceği açısından arz ettiği öneme değindi. Ayrıca bağımlı çalışan meslektaşların sorunları için çözüm üretilmesi gerektiğine dikkat çekti. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Genel Başkanı MasisYantan,iftar programında yaptığı konuşmasında, “Kayseri odamızın Geleneksel iftar yemeğinde sizlerle birlikte olmaktan,duyduğum memnuniyeti belirtir,şahsım ve TÜRMOB kuralları adına hepinizi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Hep birlikte bir Ramazan ayını daha idrak ediyoruz.Dualarımız, sevgi, hoşgörü, adil paylaşım ve barışın egemen kılınması, insanın insana zulüm etmediği, savaşların son bulduğu, artık Anaların, eşlerin, çocukların ağlamadığı bir Ülke ve Dünya isteğimiz yanında 

Hep akan kanın durmasını, ülkemize, bölgemize ve dünyamıza adil bir Barışın egemen olmasını arzu ettik ve etmeye devam edeceğiz. Değerli katılımcılar, ekonominin en önemli aktörlerinden biri olan Odalarımız ve üst örgütümüz olan TÜRMOB çatısı altındaki Mali Müşavir  ve yeminli Mali Müşavirler, ekonomimizin gelişmesi ve daha da güçlenmesi, ülkemizin refahının artması,kalkınmasının hızlanması için çalışıyor, çalışıyoruz” dedi.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, yaptığı konuşmasında, “Kayseri Şeker Fabrikası gerçekten Kayserimizin güzide bir kuruluşu. 6.5 senedir biz bu görevi sürdürüyoruz.Bundan yaklaşık 25 gün önce yeniden bir genel kurul yapıldı ve çiftçimizin teveccühü ile görevimizi 4 sene daha üstlenmiş olduk. Kayseri Şeker Fabrikası güçlendikçe bu bölge ekonomisine katkı sağlıyor. Kayseri Şeker Fabrikasının 1 yıllık cirosu ortalama olarak 1 Milyar gibi paraya sahip.On bin  civarında çiftçi ailesiyle sözleşmeli tarım üretimi gerçekleştiriyor. Bu aileler, Kayseri, Sivas,Nevşehir,Yozgat illerini de kapsıyor.Geçimine katkı sağlıyor.Üç binden fazla çalışanı olan bir kuruluş.Bunun dışında Kayseri Şeker Türkiye’de pancar fiyatını en yüksek uygulayan ve bunu en erken ödeyen bir kuruluş haline geldi çok şükür” diye konuştu.

Konuşmalar sonunda başarılı çalışmalarından dolayı Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası adına Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Genel Başkanı MasisYantan tarafından Başkan Akay'a plaket takdim edildi.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV