banner167
27 Temmuz 2021 Salı

MARKETLERİN O BİRİMLERİ DE DENETLENDİ

Denetim ekibi titizlikle çalıştı

20 Haziran 2017 Salı 03:38
Bu haber 603 kez okundu
MARKETLERİN O BİRİMLERİ DE DENETLENDİ
Haberici -->

Gıda, Hayvancılık ve Tarım İl Müdürlüğü denetim ekipleri, Ramazan ayındaki gıda denetimlerini sürdürürken, marketlerin etiketleme ve paketleme birimlerini de unutmadı. Denetimlerini bu birimlerde de titizlikle yaptı.

Ramazan ayında kötü niyetli gıda satıcılarıyla ilgili mücadele etme ve kazanç elde etmek için halkın sağlığı ile oynamak isteyenleri engelleme adına Gıda, Hayvancılık ve Tarım İl Müdürlüğünün denetimleri aralıksız sürüyor. ^

İl Müdürlüğü denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Gıda güvenliği, kalıntısız ürün, izlenebilirlik, çevre dostu” gibi kelimeler İyi Tarım Uygulamalarının tanımı içinde yer alan ifadelerdir. İyi Tarım Uygulamaları sadece üretim ve sertifikasyon işlemiyle bitmeyen tüketicinin sofrasına kadar uzanan bir süreçtir. İl Müdürlüğümüz Gıda güvenliği konusunda örnek olacak birçok çalışmaya imza atmıştır. Bu çalışmalardan bir tanesi de tezgahlarda ve raflarda yer alan İTU etiketli ürünlerin denetimidir. Bu kapsamda İyi Tarım Uygulamaları Biriminde görevli teknik personellerimiz tarafından market denetimleri yanında etiketleme ve paketleme üniteleri bulunan işletmeler de ziyaret ederek gerekli incelemeler yapılmıştır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV