banner167
27 Temmuz 2021 Salı

O YAŞLI ADAM BULUNDU

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda yaşlı bir adamın parklarda sabahladığı bilgisi üzerine harekete geçen belediye, yaşlı adama ulaştı ve sahip çıktı.

24 Ekim 2018 Çarşamba 16:23
Bu haber 1000 kez okundu
O YAŞLI ADAM BULUNDU
Haberici -->
Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda yaşlı bir adamın parklarda sabahladığı bilgisi üzerine harekete geçen belediye, yaşlı adama ulaştı ve sahip çıktı. Yaşlı adamın, bakım ücreti alan kızının yanında kaldığı, ağır engelli olduğu belirlendi. Yetkililer, aileye bilgi vererek, yaşlı adamın bakımevine yerleştirilebileceği bilgisini verdi.

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, yaşlı engelli bir adamın parklarda, sokaklarda sabahladığı bilgisine yer verildi. Belediye ekipleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürlüğü ekipleri ile harekete geçti. Yaşlı adamın, vasi tayin olan kızının talebi üzerine 4 aydır kaldığı bakımevinden alınarak yanına yerleştiği belirlendi. Babası için il müdürlüğünden bakım parası alan kızının, ağır engelli ve evde bakımı yapılması gerektiği halde yaşlı adamın kendi isteği üzerine parka ve sokaklara çıktığı belirlendi.

75 yaşındaki S.M.M. adlı yaşlı adamın, eylül ayında da benzer durumda alınan bilgi üzerine harekete geçildiği ve kızına teslim edildiği öğrenildi. Yine aynı durumda olan yaşlı adamla ilgili olarak, yetkililer tutanak tutarak, talep üzerine bakımevine yerleştirilebileceğini uyarısında bulundu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV