banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

RAMAZAN AYININ EN ÖNEMLİ DİLİMİNE GİRDİK

Ramazan sokağının konuğu oldu

16 Haziran 2017 Cuma 03:24
Bu haber 652 kez okundu
 RAMAZAN AYININ EN ÖNEMLİ DİLİMİNE GİRDİK
Haberici -->

Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Ramazan ayının en önemli dilimi olan son 10 güne gerildiğini belirterek, “Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sav), Ramazan ayının son 10 gününde geçleri ibadetle geçirmiştir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan ayının ruhuna uygun yaşanabilmesi için oluşturduğu Ramazan Sokağı her gün farklı etkinliklerle devam ediyor. Her gün saat 16.00'dan itibaren ziyaretçi kabul eden Ramazan Sokağı, iftar sonrasında binlerce insanı bir araya getiriyor. Ramazan'a özgü değerlerin birlikte yer aldığı ve Ramazan'a özgü lezzetlerin birlikte sunulduğu sokak her gün farklı etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Ramazan Sokağı'nın 20’nci gününde teravih namazı sonrası Goncagül Çocuk Tiyatrosu tarafından babalar ve çocukların katılımıyla bilgi yarışması yapıldı. Yarışmanın ardından gerçekleştirilen söyleşiye Prof. Dr. Mehmet Emin Ay katıldı. Ramazan ayının son 10 gününün Ramazan’ın en önemli zaman dilimi olduğunu belirten Mehmet Emin Ay, “Son 10 gün Peygamberimizin gecelerini de ibadetle geçirdiği bir zaman dilimi. Son 10 günümüzü Peygamberimizin dediği güzellikte oruçlarla geçirelim. Böyle yaptığımız takdirde Ramazan’dan sonra bayram sevincine kavuşacağımız yerde Ramazan gidiyor diye bir hüzün kaplasın içimizi” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV