banner167
27 Temmuz 2021 Salı

TARİHİMİZDE EN BÜYÜK İHANETİ YAŞADIK

Bakan Mehmet Özhaseki KTO hizmet binasının açılışında konuştu

10 Temmuz 2017 Pazartesi 08:01
Bu haber 1033 kez okundu
 TARİHİMİZDE EN BÜYÜK İHANETİ YAŞADIK
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin son çeyrekteki büyümesine işaret ederek, ülkenin bu gelişmesini hazmedemeyenler olduğunu ifade etti. Bakan, her şeye rağmen Türkiye’nin büyüdüğünü belirterek, geçen yıl 15 Temmuz’u hatırlatarak, “Tarihimizde en büyük ihaneti yaşadık. Buna rağmen ayakları üzerine duran ülkemiz büyümede önemli bir mesafe kat etti” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, Türkiye’nin tarihinin en büyük ihanetini yaşadığını ve bu darbenin başarısız olmasından rahatsız olanların olduğunu ifade etti. CHP liderini eleştirerek, adalet yürüyüşünün kendini kurtarmak amaçlı olduğunu belirtti. Kayseri Ticaret Odası (KTO) yeni hizmet binasının açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte katılan Bakan Özhaseki’nin gündeminde, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz Darbe Girişimi, FETÖ ve PKK terör örgütü vardı. BakanÖzhaseki, CHP’nin adalet yürüyüşüne dair, “Referandumdan sonra defalarca yenilmiş olmanın, kendini kurtarmanın acısı ile yaptığı yürüyüşler olarak görüyoruz biz bunları” diye konuştu.

Kayseri Ticaret Odası’nın yeni hizmet binası törenle açıldı. Törene, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri protokolü ve KTO Meclis Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Odası yönetimi olarak göreve geldikleri 2013 yılından bu yana üyelerin menfaati için hareket ettiklerini söyledi. 4 yıldan bu yana Kayseri Ticaret Odasının alt yapısını hazırladıklarını, bundan sonraki dönemde de yeni icraat binalarının yapılmasını ümit ettiklerini dile getirdi.

Türkiye’nin genel siyasetine dair konuşma yapan Bakan Mehmet Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü; “15 Temmuz sadece ülke olarak daha önce yaşadığımız ihtilallerden farklı. Tarihimiz boyunca karşılaştığımız en büyük ihanet olayı. Sadece istiklal ve istikbalimizi zedelemekten ziyade tüm mazlum milletlerin geleceğini yıkmaya yönelikti. O gün Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek cesareti ve dirayeti ve milletimizin cesareti ile bu olayı atlattık.”

KHK’LAR MANİ OLUYOR MU?

“KHK’lardan şikayet ediliyor. Hanginizin işine, sosyal yaşamına, sokağa çıkmanıza mani oluyor” diyen Bakan Özhaseki, KHK’larla ilgili şunları söyledi:

“KHK’lar kötüler için, FETÖ’cüler için, PKK için. Bizim ana muhalefet rahatsız oluyor bundan. Şimdi tutturdu bir adalet yürüyüşü yapıyor. Ama benimle senelerdir uğraşmış biri olarak o yaptıklarını görünce gülmekten kendimi alamıyorum. Yıl 2013 çıkmış benim hakkımda yolsuzluk yapıyor diyor, şimdi adalet yürüyüşü yapıyor. O gün neden baskı yapıyordunuz hakimlere, mahkemelerin önünde neden gösteri yapıyordunuz, 300 sayfalık paçavraları alıp neden geliyordunuz Kayseri’ye. Şükür biz kazandık, mahkemeleri de, tazminat davalarını da kazandık. Ama bir süre sonra tazminat davaları aleyhimize gelmeye başladı. Aynı kararlar dün böyleydi, bugün nasıl böyle oluyor? O zamandan itibaren yargıda FETÖ’cü hakimler türedi çünkü. Referandumdan sonra defalarca yenilmiş olmanın, kendini kurtarmanın acısı ile yaptığı yürüyüşler olarak görüyoruz biz bunları. Herhangi bir AB ülkesinde biri çıkıp örgütlenecek, sonra da orada bir baskın yapacaklar, sonra da yurt dışına dönüp bizim ülkemiz IŞİD’e yardım ediyor diyecekler. İsteniyor ki Türkiye yurt dışına şikayet edilsin, liderleri yurt dışına çıktığında teröre yardım ediyor diye tutuklansın. Hangi ülkede FETÖ diye bir bela var, 40 yıl boyunca size diz çöktürmeye çalışıyor.”

PKK terör örgütü ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, “40 yıl boyunca PKK diye bir bela var. Parçalamanın adı özyönetim olmuş. Batının para babalarının hepsi geçtiğimiz zamanlarda Türkiye’ye yatırımcı göndermedi, ülkenin kredi notunu düşürdü ama ördükleri çorap başına geçti. Son 15 yılı gözden geçirdiğimizde binbir türlü zorluğa rağmen, tezgaha rağmen büyüme hızımız yüzde 5’lerde” dedi.

ESNAF DOĞAN ESNAF ÖLMESİN

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, “Bir hafta sonra hain darbe girişimini anacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Bugün adalet diyenlerin o günlerde söylediklerine bakarsak, derdin gerçekten adalet olup olmadığını göreceğiz. Türkiye ekonomisinin dinamosu elbette ticaret, sanayi ve esnaf odalarımızdır. Esnafı büyütelim tüccar yapalım, tüccarı büyütüp sanayici yapalım. Esnaf doğan esnaf ölmesin. Hayat dinamik. Gerçekten de hükumetimiz buna yönelik adımlar atıyor. Ticaretin nabzının attığı bir kentte böyle bir odanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü olacak. Hep beraber yaşadık. İstiyorum ki bu hain darbe girişimi bizlere, ekonomiye neler kaybettirdi farkında olalım. Bu girişim olmasaydı Türkiye nerelere giderdi, bunun muhasebesinin yapılması gerektiğine inanıyorum. Daha önce Türkiye çok darbeler geçirdi ama bu daha öncekilere benzemiyor. O darbe girişimleri hükumetlere karşıydı ve faturasını millet ödüyordu. Bu darbe girişimi bizatihi millete karşı yapılmış bir darbe girişimidir ve ihanetin ta kendisidir. 15 Temmuz’a rağmen Türkiye en hızlı büyüyen ekonomilerden oldu” diye konuştu.

KAYSERİ TİCARET ODASI 5 YILDIZLI

TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu ise, yeni hizmet binasının Kayseri’ye hayırlı olmasını dileyerek, “Kayseri Ticaret Odamız 5 yıldızlı akredite oldu. Aynı otellerde olduğu gibi odalar ve borsalarda da dünya çapında yıldızlama sistemi var. Bunun maksimum derecesi de 5 yıldız. Biz dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında olacaksak, bizim odalarımız da dünyadaki gelişmiş ülkeler standardında hizmet vermeli. 365 oda içerisinde 255’i 5 yıldızlı hale geldi” diye konuştu.

Tören, konuşmaların ardından gerçekleştirilen plaket töreni ile sona erdi. Bakan Özhaseki ve Tüfenkçi’ye kilim hediye edildi ve hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi.

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV