25 Haziran 2022 Cumartesi

YARILMALAR YETKİLİLERİ HAREKETE GEÇİRDİ

Pınarbaşı ilçesine bağlı Büyük Karamanlı mahallesinde bulunan gölet gövdesindeki yarılmalar sonrasında DSİ yetkilileri çalışma başlatırken, Vali Orhan Düzgün, "Vatandaşlarımızın zarar görmemesi için muhtarlarımız aracılığı ile uyarılar yaptık" dedi.

24 Nisan 2015 Cuma 08:53
Bu haber 719 kez okundu
YARILMALAR YETKİLİLERİ HAREKETE GEÇİRDİ
Haberici -->
 Konu ile ilgili olarak İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Orhan Düzgün, "Pınarbaşı ilçemizin Büyük Karamanlı göletinin gövdesindeki çökme ve yarılmalar sonucu Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü görevlilerimiz gölette gerekli incelemeyi yaptılar" dedi.

"Herhangi bir olumsuz durum meydana gelmemesi için gölette su boşaltılmasına 5 gün önce başlandı ve halen devam ediyor" diyen Vali Orhan Düzgün, "Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzden teknik elemanlar gölette gerekli incelemeyi yürütüyorlar. Gölette tabi ki gövdedeki çökmenin dere yatağındaki gölet mansabındaki vatandaşlarımıza zarar vermemesi için biz 5 köyümüzde yeni ismiyle mahallemizde gerekli uyarıları muhtarlarımız aracılığı ile vatandaşlarımıza duyurduk" ifadesinde bulunarak şunları söyledi:

"Dere yatağında 8-9 ev var. Olası bir olumsuz durum karşısında etkilenebilecek olan ama bu sabah DSİ Bölge Müdürümüz ile tekrar görüştüm, öyle büyük bir çöküntü beklenmiyor. Muhtemelen yer hareketlerinden kaynaklı bir çökme ve yarılma olmuş olabilir düşüncesi var ama kesin sonuçlar Devlet su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bugün ilimize gelen ve yürütülen teknik çalışmaların incelemelerin sonucunda belli olacak. İlçe Kaymakamımız, jandarmamız, Devlet Su İşleri yetkililerimiz zaten olayı birkaç gündür takip ediyorlar. Vatandaşlarımıza da uyarılarda bulunarak bu su boşaltması ve olabilecek aşırı yağışlar sebebiyle duyarlı olmaları sebebiyle kendilerini ikaz ettik"

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV