banner167
31 Temmuz 2021 Cumartesi

ZİRVEDE DEMOKRASİ ATEŞİ YANACAK

Dağcılar zirve tırmanışı yapacak

14 Temmuz 2017 Cuma 08:11
Bu haber 786 kez okundu
 ZİRVEDE DEMOKRASİ ATEŞİ YANACAK
Haberici -->

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla “15 Temmuz’da 15 Zirve’de 15 Demokrasi Ateşi” zirve tırmanışı düzenlenecek. Bu kapsamda Erciyes Dağı zirve tırmanışı 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Dağcılık il temsilcisi Ahmet Duran ve Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Hakan Özdemir tarafından organize edilecek olan Erciyes Dağı zirve tırmanışı hakkında bilgi veren Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi Ahmet Duran, yaptığı açıklamada, “15 Temmuz’da tankların altına yatarak, bombalara göğüs gererek, hain darbe girişimine karşı demokrasiyi korumak için canlarını ortaya koymuş ve bu uğurda canlarını feda etmiş şehitlerimizi anmak için TDF öncülüğünde “15 Temmuz’da 15 Zirve’de 15 Demokrasi Ateşi”adıyla bir program hazırlandı. Bir demokrasi meşalesini de Erciyes’in zirvesinde yakmak için tırmanacağız.  Zirvede saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitlerimiz için dua edeceğiz. Bu seremoni doğudan batıya 15 Temmuz’da Süphan Dağı, Artos Dağı, Kaçkar Dağı, Erciyes Dağı, Hasan Dağı, Aladağlar Emler Zirvesi, Karacadağ, Düldül Dağı, Aydos Dağı, Bozdağ, Kızlar Sivrisi, Kazdağları, Uludağ, Ilgaz Dağı ve Istranca Dağının zirvesinde saat 10.00’da aynı anda yapılacak. Zirve tırmanışına yaklaşık50 dağcı katılacak. Teknik bir tırmanış olacak. Faaliyete 14 Temmuz 2017 günü saat 15.30’da SütdonduranYaylası’nda kampın kurulmasıyla başlayacağız. Etkinliğimize verdiği desteklerden dolayı Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ‘ye teşekkür ederiz. Kazasız bir faaliyet olmasını temenni ediyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Program, 14 Temmuz günü saat 12.00’da Hacılar Dağcılık Spor Kulübünde(HADAK) toplanma ve yoklamanın alınmasıyla başlayacak.

15 Temmuz 2017 Cumartesi saat 04.00 zirveye hareket edilecek ve yaklaşık 7 saat sürecek.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV