GÜNCEL HABER Haberleri Tümü
Haberici -->

ŞEHZADE GRUP 25. YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR

 Şehzade Grup’un 1997 yılında Kılıç ailesinin şirketleşmesiyle, faaliyetlerinde yeni bir atılıma ve gelişime başladığını anlatan Selahattin Kılıç sözlerini; “65 yıllık ticari tecrübeye sahip olan Kılıç ailesinin ticari geçmişi çok daha uzun ama biz şirketleşmemizi başlangıç olarak kabul ediyoruz. O sebeple de bu yılı 25. Yılımız olarak kutluyoruz” şeklinde devam ettirdi.

‘ŞEHZADE GRUP BU ŞEHRİN MARKASI’

Kayseri’nin markası olduğunu özellikle vurgulayan Kılıç; “Yerel olduğumuz için bu mutluluğumuzu ilk yerel basınla paylaşmak istedik. Bu bizim 25. yılımızın ilk başlangıç programı ve etkinliklerimiz devam edecek. ‘Şehzade Grup Bu Şehrin Markası’ sloganıyla çalışmalarına devam etmektedir. Çünkü Şehzade Grup’un perakende sektöründe, inşaat sektöründe, unlu mamüller ve et işleme sektöründeki yatırımlarının tamamı Kayseri’de. Biz Kayseri’de doğduk, büyüdük ve Kayseri’de gelişmeye devam ediyoruz. Yatırımlarımızı Kayseri’de yapmaya devam ederek Kayseri’nin ekonomisi ve istihdamına katkıda bulunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YEREL PERAKENDENİN BİR ŞEHRİN EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMİ

Selahattin Kılıç daha sonra yerel perakendenin bir şehrin ekonomisinde ve istihdamındaki önemini anlattı. Bir şehrin yerel perakendesi güçlüyse, şehrin ekonomisinin gelişmesi de o kadar hızlı ve büyük olur diyerek sözlerine başlayan Kılıç; “Yerel perakendeciler ürün tedariğinin büyük çoğunluğunu yerel üreticilerden ve yerel tedarikçilerden sağlamaktadır. Bu vesileyle sadece istihdam yoğun olan perakende, sadece kendi istihdamıyla değil ayrıca tedarikçilerine sağladığı ek istihdamlarla da zincirleme bir şekilde şehrin ekonomisine büyük katkılar sunmaktadır. Bugün Kayseri’nin en büyük yerel perakendecisi olan Şehzade Marketler’de 900 civarında çalışanımız bulunmaktadır. Ayrıca bize hizmet eden bir o kadar da tedarikçi ve üretici bulunmaktadır. Bu da yerel perakendenin, şehrin ekonomisine ne kadar fayda sağladığının göstergesidir” dedi.

ŞEHZADE GRUP 47. ŞUBESİNİ AÇTI

30 Ağustos şubesinin faaliyete geçtiğini belirten Kılıç, resmi açılışının 18 Kasım’da olacağını duyurdu. 48. Şubesi olan Kazım Karabekir şubesinin ise hazırlıklarına hala devam edildiğini ve birkaç ay içinde faaliyete geçeceğini belirtti.

ŞEHZADE GRUP ONLİNE’DA

Şehzade Grup, bünyesindeki perakende sektöründe faaliyet gösteren Şehzade, Dip Gross ve Şehzade Online ile hizmet vermektedir. ‘Doruk-Nefis ve Şehzade’ markalarıyla da sucuk ve pastırma üretimi bulunmaktadır.  ‘Şehzade’ markasıyla unlu mamülleri de bütün şubelerinde bulunmaktadır. Ayrıca 2005 yılından beri de inşaat sektöründe olan Şehzade Grup kurulduğu günden beri gelişerek büyümeye devam ediyor.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz