banner167
17 Mayıs 2021 Pazartesi

TAMER VE NERGİS

02 Mart 2021, 09:09
Bu makale 237 kez okundu
TAMER VE NERGİS
KADİR DAYIOĞLU
Bu günlerde Kayseri, ülke gündeminde… Haberlerin ve söyleşilerin flaş konusu… Tabii, “Candaş” ve “yandaş” olmayan medyada… “Yandaş” ve “Candaşlar”, “üç maymunları” oynuyor.
 
Önce Mehmet Özhaseki gündemdeydi… Konu, HDP oylarına “lanet” okuması; “Allah belasını versin!” demesiydi… Bu bir hafta kadar sürdü.
 
Peşinden AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer gündeme geldi… Onunki de ilginçti… Tamer'in, “Artık asgari ücretlimizin evinin önünde arabası mevcut. Yine bunlar, altı ayda bir telefon değiştiriyor”, demesiydi. Sonra, “kapıcıları”, kastettiğini söyledi…
 
Peki, “asgari ücretli” bir kapıcı, bu parayı nereden bulabiliyordu? Yoksa dostumuzun hatırında “Kapıcı Cafer” mi kalmıştı. Ya da tüm “kapıcıları”, “kapıcı Cafer” gibi mi görüyordu? Bu da izaha muhtaç…
 
İsterseniz, Tamer’in sözlerini bir kez daha anımsayalım, bundan sadece “kapıcıların” adresine çıkılır mı? Bilemem… “Bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını altı ayda bir değiştiriyorlar, arabalarını yılda belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut”, diyor dostumuz...
***
Tamer’in ardından AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis de benzer açıklamalarda bulundu. Tabii, Hülya Hanımı Kayseri’de kaç kişi tanır acaba? Çok merak ediyorum?
***
Yine, tabii, Hülya Hanım Kayseri Pınarbaşı doğumlu ama Kocaeli’nde yaşayan bir hukukçu… Derler ki, Mehmet Özhaseki’nin muhterem eşlerinin arkadaşı olması, Kayseri’den listeye girmesinde önemli bir neden oldu. Biliyorsunuz, Özhaseki’nin muhterem eşleri de hukukçu…
 
Hülya Hanım, Çerkez kökenli. Kendi ifadesi ile Çerkezce ve kültürü konusunda çok duyarlı. Yine biliyorsunuz Başkan Özhaseki’nin muhterem eşleri Neşe Hanımın annesi Şükriye Hanım da Çerkez… Belki de Sayın Nergis ile Neşe Hanımın bir akrabalık ilişkisi vardır. Bilemiyorum…
 
Partisinin Kadın kollarında çalıştı. Kocaeli Cihan Hukukçular Derneği'nin kurucu başkanlığını yaptı. 1 Kasım 2015'te milletvekili oldu. Tabii, Dernek kapatıldı. Hülya Hanım, kapatılmadan önce istifa etmişti, bu dernekten.
 
Dernek, durup dururken ne diye kapatıldı? Acaba, FETÖ’cü olduğu için mi? Şahsen ben bilmiyorum. Hem bu Derneğin “kurucu Başkanı olduğu” bilgisi, ne diye “özgeçmişten” çıkartıldı? En iyisini hanımefendi bilir.
 
Nereden biliyoruz? Şuradan: Sayın Milletvekili’nin özgeçmişinde bu bilgi vardı. Sonra, açığa çıkınca, bu -ki, ben de yazmıştım o zaman-, özgeçmiş bilgileri arasından silinmişti. Hatta bana, hatırlatma babında bir de tekzip göndermişti. Ama bu bilgi hâlâ “Wikipedia” da durmakta… “Google amcanın” hafızasında da…
***
Sosyal medya üzerinden yayımlanan bir programda konuşan Nergis, şehirlerdeki hayat standardının yükseldiğini belirtirken: “Türkiye gerçekten çok değişti çok gelişti. Yani kırsal kesimden şehre göç gerçekleşti. Şehirdeki standart çok yükseldi. Artık ev sahibi olmak araba sahibi olmak hiç zor değil.”
Hanımefendi, gerçekten haklı… Ev ve araba mebzul miktarda… İstediğin anda, istediğini alabilirsin. Hiç de zor değil.”
 
Sayın Milletvekili devam ediyor: “Aile içerisinde geçmişte bir kişi çalışırdı, şimdi bakıyorsunuz bir kaç kişi birden çalışıyor. Eskiden aileye baba bakardı, erkek evlat çalışırdı. Öyleydi koşullar, ama bugün baktığınızda kız erkek ayrımı olmadan herkes çalışabiliyor.
 
Evin hanımı da, erkekte çalışabiliyor. Hayat standardı çok değişti. Bunu köyde de görüyorsunuz, şehirde de görüyorsunuz. Zaten köyler mahalle oldu. Köy kavramı zaten Büyükşehirler'de kalmadı, ama bu sosyolojiyi de iyi okumak lazım” dedi. (Basından)
***
Nergis'in bu açıklamalarına tepki gösteren İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, sosyal medya hesabı üzerinden şöyle dedi: “Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil göç edenlerin, nerelerde ve ne şartlarda yaşadığını nereden bilecek?”
 
Tabii, Ataman, Nergis’in “navigasyon” kullanmasını, “Kayseri’yi tanımadığı” bağlamında mı söyledi? Bilmiyoruz. 

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV